Úspěch Hornocerekvické cyklistiky.

08.09.2010 18:35

*Úspěch Hornocerekvické cyklistiky.* V pátek 3. 9. 2010 odjeli naši 3 závodníci na závod MTB Strecke do St. Georgen am Walde v Rakousku. V sobotu se zúčastnili tohoto závodu Mario Frey st., Milan Čech a Zuzana Vacková. Marcel Frey a trenér technicky zabezpečovali závodníky na trati. Na velmi technicky těžké trati, kde bylo velké stoupání, prudké sjezdy s baheními brody v délce 48 km. Mario Frey st., musel odstoupit z technických důvodů 7 km před cílem z 5. místa ( namotal přehazovačku). Milan Čech jel trať pro juniory v délce 17 km, ani jemu se na trati nevedlo, po pádech dojel na 7. místě. V ženách nám udělala velikou radost Zuzana Vacková, která celý závod, na trati 48 km, za mezinárodní konkurence jela celkově na 4. místě, svou kategorii vyhrála, 1. místo (bedna). Celkově na této trati startovalo 232 závodníků. Tento závod měl vysokou úroveň jak po stránce technické tak i po stránce organizační. Zde byla také ukončena mezinárodní série mezi Českou rep. a Rakouskem, celkem se jely 3 závody, jeden v Kamenici n./Lipou a dva v Rakousku. Při bodovém hodnocení těchto závodů, v ženách Zuzana Vacková opět vybojovala 1. místo a tímto vyhrála seriál. Po ukončení celé této série byl uspořádán zábavný večer i za účasti naší a rakouské hudební hudební skupiny, které hrály k tanci i poslechu. Finanční zabezpečení bylo na vysoké úrovni. Tímto děkuji vedení výpravy z města Kamenice n/L. a Richardu Valentovi, kteří nám umožnili bezplatně startovat na tomto závodě vč. veškerého zabezpeční.