GIESSEGI JAL 2009 v MILEVSKU

31.05.2009 10:00

Ve dnech 23. a 24.5. 2009 proběhly 3. a 4. závod GIESSEGI JAL 2009 v MILEVSKU. Po oba dva dny bylo krásné slunečné počasí, pro závodníky až moc. V sobotu se jela časovka jednotlivců a v neděli závod s hromadným startem. Oba závody se jely jako mistrovství jihočeského, západočeského , středočeského kraje a krajů Praha, Liberec a Ústí nad Labem za řízení Českého svazu cyklistiky a to byl kardinální omyl. JIž v sobotu začaly zmatky před startem. Start měl být ve 14 oo hod., ale k vyvěšení pořadí startu došlo ve 13 58 hod. Tím došlo k posunu začátku startu na 14 15 hod. Původně se mělo startovat po 30 s., ale svazový funkcionáři zasáhli a startovalo se po 60 s. Tím se celý závod značně protáhl, jelikož byla pochopitelně vysoká účast startujících. Vrcholem bylo vyhlášení prvních tří v kategorii a vyvěšení výsledku až v neděli. Kategorie A a B jeli časovku na 27 km a ostatní na 15 km. V podobném duchu se nesl nedělní závod. V 10 30 startovala kategorie A a B. , které z časových důvodů jeli 7 okruhů místo 8/ okruh 1,5 km./. Ostatní kategorie měli startovat v 10.40. Když jsme stáli na startu, tak nám svazoví funkcionáři oznámili, že budeme startovat , až po dojetí kat. A a B , tedy asi v 13.00 hod., jelikož by nás neuhlídali. Kdo dělá cyklistiku, tak ví co to pro závodníka znamená, např. strava. Nakonec jsme odstarovali asi ve 13.10 hod. a poslední závodník dojel před 15 00hod. Proces spočítání výsledku byl nekonečný a tím i vyhlášení prvních tří byl dlouhý. Odjížděl jsem z Milevska v 18 45 hod.!!!! V sobotu a v neděli jsem se zúčastnil z našeho oddílu pouze já. V obou závodech jsem skončil na 5. místě a po čtyřech závodech figuruji na 4. místě. V sobotu 30.5. 2009 se uskutečnil 5. závod GIESSEGI JAL 2009 v Dolním Bukovsku časovka jednotlivců na 22 km, který se jel jako mistrovství JAL. Počasí se proti nám spiklo, protože od rána pršelo. Pršelo celou cestu do Dolního Bukovska. Tam ale bylo počasi příznivější. Pouze pršelo slabě nebo mrholilo, ale bylo velmi chladno a foukal nepříjemný vítr. Počasí asi ovlivnilo účast, protože přijelo pouze 55 cyklistů. Organizátoři měli start i cíl řízen PC a tak do 1/2 hod. po dojetí posledního měli výsledky vyvěšené- jaký rozdíl proti MILEVSKU !!! První tři v kategoriich dostali medaile a věcné dary. Z našeho oddílu se zúčastnil Diviš Jiří v katergorii B a já v kategorii D. Jirka obsadil v kategorii 14. místo a já 4. místo.