3. závod Jihočeského- Bavorského poháru MTB Cross coutry

24.05.2011 23:33

Dne 22. 5. 2011 se jel 3. závod Jihočeského- Bavorského poháru MTB Cross coutry. Na nenáročné crossové trati startovali dva závodníci našeho cyklotýmu. V ženách startovala Zuzka Vacková a v juniorech Tomáš Obšil. Zuzka Vacková jezdila na 3. místě, ale v posledním kole pro poruchu kola ( natočená přehazovačka )ho hodnocení musela ze závodu odstoupit. Byla to velká škoda, protože mohla stát na stupních vítězu. Tím ztra- tila body do celkové soutěže. Musí bojovat dál. Tomáš Obšil splnil v tomto závodě daný úkol udržet se Pepy Soukupa ( z týmu Velosport Valenta), který závodí v kategorii muži.Tomáš v kategorii junior skončil na 3. místě. V mužích by dojel na 7. místě. Na těchto tratích se naši závodníci stále učí cyklistické technice, která je velmi náročná a proto důležitá. Jelo se za krásného počasí v pěkném areálu Lipenské přehrady.