Memoriál Ch. Battaglii, S. Říhy a M. Krejčího

04.04.2009 00:04

V sobotu 28. března se v Sedlici u Blatné proběhlo tradiční Zahájení cyklistické sezony 2009 - Memoriál Ch. Battaglii, S. Říhy a M. Krejčího. Délka silničního okruhu byla 23 km. Trasa, která kopírovala závod z roku 1951, vedla ze Sedlice směrem na Hněvkov-Pacelice-Škvořetice-Dol-Mužetice-Sedlice. Ve spurtu vedoucí skupiny zvítězil Marek Vávra z Volyně. Druhý dojel Martin Polák /GALAXY GS Jistebnice/, 3.Mario Frey st. /Saunabar Horní Cerekev/ 4.Petr Soukup /GALAXY GS Jistebnice/ Mezi ženami zvítězila Petra Königsmarková /GALAXY CYKLOŠVEC/ Kratší trasa 15 km měla první kilometry stejné a ze Škvořetic odbočila rovnou do Sedlice. Mezi ženami zde zvítězila Eva Zemanová /GALAXY CYKLOŠVEC/ Úvodního závodu sezony se zúčastnil ifotka cyklocestovatel František Šesták autor knihy "Z Čech až na konec světa" a člen týmu Galaxy CykloŠvec, který letos chystá opět další cestu na kole - Po trase bývalé železné opony - Od Baltu k Jadranu. Mario ml. skončil na pěkném 12. místě, celkově startovalo 60 závodníků.