Birell Bike Vysočina Maraton 2014

01.06.2014 16:20

Ve dnech 23. - 24.-25. 5. se jel světový pohár crosscountry v Novém Městě a při této události byl vložen 24. 5. i závod Birell Vysočina Maraton, kde se zúčastnilo i 5 našich závodníků. Při velké účasti cca 700 závodníků na trati 53 km byli naši závodníci vidět. V 9 h. byl z lyžařského a dnes už i cyklistického areálu tento závod odstartován. Velká škoda, že asi na 4. km musel odstoupit náš zatím nejlepší závodník Jan Holub, kdy mu vlétl klacek do přehazovačky a utrhla se mu patka (držák přehazovačky).
Ale na trati bojovali další naši závodníci: Tomáš Obšil, Jirka Sadílek, Pavel Kolář a Luboš Kadlec. Asi na 38. km sjela z tratě skupina, kde byl i náš Pavel Kolář. Ale vzápětí se vrátili na trať, ale minuty utíkaly.
Do cíle jako první z našich přijel Tomáš Obšil, z celkového pořadí na 168. místě, časem 2:39:06, v kat. akademické MČR na pěkném 20. místě. Dobře jel i Jiří Sadílek, který jako 15ti letý kadet závodil mezi juniory(18-19 let), přijel do cíle celkově na 298. místě a v kat. junior byl 22. časem 3:00:26.
Pavel Kolář přijel celkově na 333. místě v kat. 95. a Luboš Kadlec dojel celkově na 418. místě a v kat. 96. místo.
Byl to náročný maraton přes Žďárské vrchy i když bylo krásné slunné počasí po nočním velkém dešti. Pro nás to byl výkonnostně průměrný závod.
Další závody nás čekají 7. 6. silniční závod ve Strmilově a 8. 6. třetí závod ze seriálu Jihočesko-Bavorského poháru ve Čkyni.

Trenér: Josef Frey