4. závod Galaxy serie - TREK BIKEMARATON PŘES TŘI VRCHY VYSOČINY - Horní Cerekev

14.07.2012 21:55

4. závodem Galaxy serie byl závod na domácí trati v Horní Cerekvi v sobotu 14.7.2012. Trat´byla jako každý rok dobře připravená a účast více než hojná. Závodníci našeho klubu využili do jednoho možnost startovat z první řady na domáci trati. Tradiční rychlý průjezd městem a  ještě rychlejší nájezd do lesního úseku předznamenal velmi svižné tempo celého závodu. Počasí  nás v tom podporovalo a snaha o získání medaile byla velmi velká. Mezitím, co se "dospěláci" proháněli po lesích přes Křemešník, Čeřínek a Javořici, oddílový potěr bojoval o medaile okolo "kulturáku".

Sestry Divišovy se postaraly o pravidelný přísun medailí a obě získaly 2 místo ve svých kategoriích. Bojovný výkon předvedla Kamila Kadlecová v kategorii do 6 let, když po nepovedeném startu dojela na 5.místě. Mladší žáci se snažili, ale lepší než 6. místo Marcela Freye a 7. místo Radka Kofroně jsme nezískali. Ve stejné věkové kategorii, ale u dívek, bojovala Karolína Kofroňová. Výsledkem byla medaile, ale bohužel "jen" bramborová. U "brambor"zůstal  i junior Pavel Kolář po velmi dobrém výkonu na trati, když jej od 3 místa dělilo několik málo vteřin. Nezratil se ani Matouš Kříž, který při svém 2. startu na  MTB dojel na pěkném 12. místě. V prestižní mužské kategorii 19-29 let dojel Honza Mikolášek na 14 místě, na záda mu dýchal Tomáš Obšil a Milan Čech  dokončil na 20.místě. Kluci dělali co mohli, ale tentokráte to bylo málo. Jirka Diviš moc a moc chtěl konečně na "bednu", ale ani jemu nebylo přáno a tak 14 místo bylo jen slabou útěchou. Naši nejstarší muži se snažili, ale ani tady nám to nezazvonilo. Mario Frey zůstal ve stínu svých možností na 17 místě, Marcel Frey ukázal, že má formu, a dojel na 15 místě, bratři Kadlecové zajeli svůj standard a 24. místo Luboše resp. 39. místo Petra bylo jejich maximem na této náročné trati. Naopak na dlouhé trati velmi dobře zajel Jirka Carva a výsledkem bylo pěkné 5 místo. Na stejném místě  dojela i naše jediná zástupkyně něžného pohlaví Zuzka Vacková.

Snaha  všech se cení, ale mediale chybí. Takže pojd´me pomoci při závěrečném úklidu Pepovi a napněme síly do Mikulova.